Omschrijving
8 dagen wandelen in het hart van het Nationaal Park Peneda-Gerês. Een groepsreis met gids op basis van half pension, door één van de mooiste en onontdekte gebieden van Portugal. Het Park is een wandelgebied bij uitstek.
Peneda-Gerês is in Portugal het enige Nationaal Park. Het park werd in 1971 opgericht en is aangesloten bij het internationale Pan Park Netwerk. Met een oppervlakte van bijna 70.000 ha is het één van de grootste en meest uitgestrekte natuurparken van Portugal. Het is een bergachtig gebied dat zich uitstrekt van de hoogvlakte van Castro Laboreiro - gelegen op een hoogte van 1340 meter - tot aan de hoogvlakte van Mourela - hoogte 1380 meter. Het gebied is zeer afgelegen en heeft een opvallend relief met een aantal dorpjes waar ongeveer 10.000 mensen wonen.
Peneda-Gerês heeft de status van Nationaal Park verworven vanwege haar uitzonderlijk mooie berglandschap en haar unieke fauna en flora. Bovendien wordt er nog altijd landbouw bedreven volgens de traditionele werkwijze. Gelegen in het uiterste noorden van het land - op ongeveer 90 kilometer ten noorden van Porto - , biedt het Park aan wandelaars talloze gelegenheden om te genieten van wandelroutes over de oude, met graniet plaveide paden, afgewisseld met idyllische dorpen en uitgestrekte hooggelegen weiden.
Beschrijving
Deze 8 daage wandelvakantie is samengesteld om de deelnemers te laten proeven van de historie, de cultuur en de natuur van deze nog onbekende streek van Portugal. Met lokale gidsen hebben wij routes uitgeschreven die afwijken van de gebruikelijke toeristische routes. Wij willen namelijk dat u uit de eerste hand geniet van de gastvrijheid en de trots van de lokale bevolking, die generaties lang werkzaam is in de landbouw. De wandeltochten voeren u door prachtige groene valleien, over hooggelegen bloemrijke weides die doorgaans alleen toegankelijk lijken te zijn voor herders, roofvogels en zelfs wolven. En wat is er prettiger om na een afwisselende wandeldag te genieten van het comfort van uw accommodatie en van een heerlijke traditionele avondmaaltijd, bereid met lokale producten. U hoeft daar geen gebruik van te maken. De gids wijst u graag op mogelijkhden om te eten buiten de accommodatie.
Prijs: € 860,- per persoon
Toeslag voor een eenpersoonskamer: € 170,-
Optioneel 6 avondmaaltijden, inclusief drankjes: € 125,-
Wat is inbegrepen
- 7 nachten Bed & ontbijtbuffet in tweepersoons kamer,
- Vervoer van en naar het vlielveld van Porto
- Vervoer naar het beginpunt en vanaf het eindpunt van de wandelingen
- 5 kunchpakketen met sandwiches en fruit
- Engels sprekende gids
- Kaarten van de regio
- Verzekeringen
Niet in de prijs inbegrepen:
- reis-/annuleringsverzekering
- Retourvlucht naar en vanuit Porto
- extra drankjes
- persoonlijke uitgave’s
Vluchten kunnen apart bij Aarts Wandelreizen worden geboekt.
Prijzen zijn afhankelijk van het seizoen, exclusief reserveringkosten á € 25,-.
Programma
DAG 1
Aankomst op het vliegveld van Porto (OPO) en
Transfer naar Ponte de Lima
Bed & Breakfast in Ponte de Lima
DAG 2
Transfer naar Sistelo
Wandeltocht van Sistelo naar Branda Aveleira (12 km).
Vandaag wandelt u door een prachtig landschap, met heuvels en opmerkelijke terrassen. Op de uitgestrekte en ruige hoogvlakte komt u zelfs nog sporen van ijsafzettingen tegen, en geniet u van de weidse uitzichten naar de uitlopers van de Peneda bergen.
Transfer naar Castro Laboreiro
Bed & Breakfast in Castro Laboreiro
DAG 3
Transfer naar Branda Aveleira.
Wandeltocht van Branda Aveleira naar Peneda (17 km).
Vandaag loopt u terug naar het eindpunt van de wandeldag 2 om de route te vervolgen. U wandelt over de ruige rotsachtige hooglanden, en daalt af naar Peneda via een indrukkend mooi pad.
Transfer naar Castro Laboreiro
Bed & Breakfast in Castro Laboreiro
DAG 4
Transfer naar Peneda
Wandeltocht van Peneda naar Castro Laboreiro (15 km).
U wandelt aangenaam door de vallei van de Peneda rivier en loopt vervolgens via een steile klim de heuvels op van Castro Laboreiro. Het is niet uitgesloten dat u onderweg herders tegenkomt met hun kuddes schapen en geiten. De herders houden graag even halt om met u een praatje te maken. Vanaf de heuveltoppen heeft u een adembenemend uitzicht over het uitgestrekte plateau van Castro Laboreiro. Dit is overigens een gebied waar nog altijd wolven huizen. Het voetpad leidt u uiteindelijk naar het dorp en uw hotel.
Bed & Breakfast in Castro Laboreiro
DAG 5
Rondwandeling van Castro Laboreiro (10 km).
Vanuit uw hotel begint u aan de tocht over de hooglanden van het plateau. De kans is aanwezig dat u wolven te zien krijgt (of in ieder geval sporen ziet van hun aanwezigheid). Bovendien komt u langs restanten van prehistorische nederzettingen – grafheuvels en steencirkels.
Bed & Breakfast in Castro Laboreiro
DAG 6
Uitchecken van het hotel
Transfer naar Peneda
Wandeltocht van Peneda naar Varzea (15 km).
Vandaag wordt u teruggebracht naar Peneda. Hier vertrekt de tocht door een prachtig berglandschap met indrukwekkende rotswanden. U komt door het kleine dorp Tibo en u daalt af verder de vallei in, waar een aantal riviertjes samenkomen (das Aguas Mixtura). Als u nog verder de vallei inloopt - die overigens de grens met Spanje vormt - , bereikt u het stadje Varzea. Hier hebt u de transfer naar Porto. Onderweg stopt u voor een kort bezoek aan het kasteel van Lindoso.
Transfer naar Porto
Overnachting in Porto
DAG 7
Vandaag besteedt u de dag zelf om Porto en de wijnkelders te bezoeken. Porto is een stad die bol staat van historie. Porto zal u zeker en aangenaam verrassen - de prachtige rivier, de wereldberoemde wijnen en port, het moderne Casa da Musica, enzovoorts. En waar u ook in de stad bent, er is altijd een goed restaurant in de buurt!
Bed & Breakfast in Porto
DAG 8
Transfer naar het vliegveld van Porto.
| < Vorige | Volgende > |
|---|
